یارانه شیر دامداران جوین به نام دامداران به کام دلالان!

دامداران جوین از پرداخت نشدن یارانه شیر گلایه مند هستند. عباس نقابی یکی از دامداران جوین به نمایندگی از چند دامدار این شهرستان، گفت: متاسفانه خبر یارانه شیر توسط دولت اعلام شد ولی به درستی این یارانه به دست تولید کننده واقعی نمی رسد

سخنگوی شورای شهرستان جوین نیز در گفتگو با نسیم جوین با تایید این مطلب اظهار داشت: بر اساس اطلاعات ما،  دولت به ازای هر یک کیلو شیر مبلغ 1800 ریال یارانه به دامدارانی که شیر خود را به مراکز جمع آوری شیر تحویل می دهند باید تعلق می گرفت، ولی در عمل غالب این مبلغ به جیب دلالان واریز می شود.

عیسی قارزی افزود: دامداران در مراجعه به شورای شهرستان می گویند : دلالان و مدیران مراکز جمع آوری شیر در شهرستان یارانه شیر تولیدی ما را به ازای هر یک کیلو 800 الی 1000 ریال پرداخت  می کنندو بقیه را ببه جیب خود می زنند!

مقدسی یکی دیگر از تولیدکنندگان شیر و دارنده گاوداری صنعتی در روستای رازی این شهرستان با اظهار گلایه از پرداخت نشدن یاران شیر دامدار می گوید: بار ها به متولیان امر گفته ایم که یارانه شیر را دلالان به جیب می زنند و حتی این دلالان را با نام هم قید کرده ایم ولی کسی پیگیری نکرد!

وی که ماحصل و اندوخته 30 ساله حقوق کارمندی خود را  در یک گاوداری 60 راسی در این شهرستان سرمایه گذاری کرده است به خبرنگار ما می گوید: چه کسی است که نداند قیمت علوفه دام و سایر نهاده های دامی چند برابر قیمت شیر است ؟

وی با ناراحتی و با بغض می گوید : در سال های اخیر قیمت شیر تقریبا ثابت مانده است در حالیکه روز بروز قیمت علوفه دام رو به افزایش است!

این بازنشسته و فعال در عرصه دامداری می گوید: نه تنها قیمت شیر تولیدی عادلانه نیست ، بلکه بسیاری از دامداران ناگزیر از فروش اراضی کشاورزی و سایر مایملک خود هستند تا هم هزینه تامین علوفه دام خود را تامین کنند، و هم اقساط بانک کشاورزی را پرداخت نمایند!

مقدسی می گوید: چون «دام »  را کسی از ما نمی خرد و در صورت مجبور شدن باید نیم بها آنها را به فروش برسانیم ، بیان می دارد:  از دولت انتطار می رود تا علاوه بر منطقی کردن قیمت شیر تولیدی دامدار  نسبت به باز پرداخت اقساط وام های دامداری مهلت ها را تمدید نماید.

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.