اجرای طرح تشدید حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در جوین

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان جوین گفت: همزمان با آغاز بارندگی های پاییزی طرح تشدید حفظ و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی در شهرستان جوین اجرا می شود.

مهندس حسین آبادی

عباسعلی حسین آبادی  در گفتگو با نسیم جوین اظهار داشت: با اجرای طرح تشدید حفظ و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی همزمان با آغاز بارندگی های پاییزی، قرق‌ بانان و نیروهای یگان مستقر در شهرستان به صورت شبانه‌روزی مشغول گشت، کنترل و پایش عرصه‌های منابع طبیعی هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، اقدامات قانونی را انجام می دهند.

وی با هشدار به افرادی که قصد تخریب یا تصرف عرصه های منابع طبیعی را دارند افزود: با توجه به بارندگی های اخیر ممکن است افراد سود جو مبادرت به تخریب و تصرف منابع طبیعی به منظور دیم کاری نمایند که عوامل گشتی این اداره در سراسر شهرستان بطور مستمر و شبانه روزی در عرصه ها حضور داشته و ضمن جلو گیری از هرگونه سوء استفاده و آسیب به منابع طبیعی با افراد هنجار شکن برخورد جدی خواهند نمود.

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان جوین خاطر نشان نمود : یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جوین با توجه به وظیفه ذاتی خود که حفاظت، حراست و پاسداری از عرصه های ملی و کنترل چرای دام می باشد، با کسانی که اقدام به تخریب و تصرف اراضی ملی نمایند و یا بصورت غیر مجاز دامهای خود را خارج از زمان تعیین شده قانونی به عرصه ها و مراتع وارد و اقدام به هنجار شکنی نمایند برخورد قانوني و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد نمود.

حسین آبادی در پایان از مردم و دوستداران منابع طبیعی خواست به‌منظور حفاظت از عرصه‌های ملی  در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف، چرای غیرمجاز، حریق در مراتع و یا قطع درختان را  به صورت شبانه‌روزی به شماره تلفن امداد جنگل و مرتع 1504 استان اطلاع دهند

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.