شرایط جدیدتسهیلات صندوق مهر امام رضا (ع) جوین اعلام شد

مدیر عامل صندوق مهر امام رضا (ع ) امروز در گفتگو با نسیم جوین  شرایط جدیدتسهیلات صندوق مهر امام رضا (ع) جوین  را اعلام کرد.

فیض آبادی افزود: صندوق مهر امام رضا(ع) با اتکا به تجربه ارزشمند در حوزه حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک زمینه جدیدی از ارائه خدمات به جوانان این مرزو بوم را در قالب پشتیبانان توانمند و برندهای ملی به شرح زیر اعلام می دارد.

پشتيبان مشاغل خانگی:
منظور اشخاص حقيقي يا حقوقي هستند كه مسئوليت حمايت از تعدادي از شاغلين خانگي را در كل فرآيند توليد و ارائه خدمات، اعم از آموزش، تهيه و توزيع مواد اوليه و ابزار كار (حسب مورد ) ، مشاوره ، طرحي ، نوآوري ، بسته بندي ، بازاريابي و فروش به عهده بگيرند.

پشتیبان مشاغل کارگاهی:
به آن دسته از پشتیبانها اطلاق می شود که افراد تحت پوشش آنها بنا به شرایط و سایز طرح،بخشی از فرایند تولید یا ارائه خدمت یا فروش را در محیط های کارگاهی یا فروشگاهی به انجام می رسانند .و بر اساس ارزیابی های صورت گرفته در استان و پس از تایید کمیته مصوب طرح ها مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

برند:
برند،مارک،علامت تجاری،نام ونشان تجاری(نما نام) عبارتست از نام،واژه،عبارت،طرح،نماد یا ترکیبی از تمام اینها که مشخص کننده خدمات یا فروشنده(یا گروهی از فروشندگان)محصولی خاص که به وسیله آن از سایر محصولات و خدمات مشابه متمایز می گردد.در واقع برند همان ادراکی است که در ذهن مشتری از شنیدن نام یا عنوانی خاص یا در اثر استفاده از محصول یا خدمات،شکل می گیرد.
در تعریفی دیگر برند شامل تمام احساسات ،ویژگی ها و مفاهیمی است که به یک نام،طرح،نشان گره خورده است.برند برداشت افراد از یک نام است.
برندها ی ملی عمدتاً شامل نمایندگی انحصاری فروش ، نمایندگی خدمات پس از فروش و عامل توزیع می باشد که در ادامه به شرایط عمومی و اختصاصی شخص(پشتیبان و برند)حقیقی و حقوقی جهت اطلاع اشاره شده است.
شرایط عمومی پشتیبان یا برند:
– تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
– دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم(برای آقایان)/شخص حقیقی
– چنانچه قبلا از تسهیلات صندوق استفاده نموده باشند به شرط تعیین تکلیف تسهیلات قبلی(تسویه آن و خوش حسابی در زمان پرداخت اقساط)یا پرداخت هفتاد درصد از اقساط آن.
– داشتن مجوزهای مورد نیاز طرح از مراجع ذیصلاح.
– عدم اشتغال در دستگاههای دولتی و عدم دریافت حقوق بازنشستگی و نیز عدم اشتغال در شرکتها و موسسات غیردولتی در زمان دریافت تسهیلات/شخص حقیقی.
– داشتن مدرک ثبت شرکت یا ثبت برند/شخص حقوقی.

شرایط اختصاصی شخص(پشتیبان یا برند) حقیقی:
– داشتن حداقل 5 سال سابقه فعالیت.
– داشتن حداقل 25 سال و حداکثر 60 سال سن.
– اشتهار به خوشنامی در کسب و کار(بازار-سیستم بانکی و …..)
– داشتن دفتر کار/کارگاه/کارخانه تحت مسئولیت مستقیم خود.
– داشتن توانایی تولید انبوه محصولاتی که دارای تقاضای مناسبی در بازار هستند(محصول بازار محور)
– امکان تولید انبوه به صورت برون سپاری بخشی از فرآیند تولید یا تکمیل زنجیره فعالیت.
– داشتن قدرت وتوان توسعه کسب و کار و مدیریت آن بصورت زنجیره ای،خوشه ای و تامین مواد اولیه یا تجهیزات و خرید محصول و از همه مهمتر مدیریت بازار و بازاریابی و فروش محصول (براساس عملکرد گذشته)
لزوم داشتن مدارک تحصیلی یا مهارتی مرتبط با کسب و کار پیشنهادی از دانشگاهها و مراکز آموزش دولتی و یا خصوصی مورد تایید دولت(مانند وزارت

علوم و سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سایر سازمانهای صلاحیت دار)،و یا گواهی سابقه تجربی معتبر بصورت استاد شاگردی به تایید کارفرما.

شرایط اختصاصی شخص(پشتیبان یا برند)حقوقی:
– داشتن سابقه فعالیت شرکت در کسب و کاری که به صندوق معرفی کرده است (با ارائه اظهارنامه تایید شده مالیاتی یا مفاصا حساب یا مدارک مربوط به پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی یا صورت های مالی حسابرسی شده)
– اشتهار به خوش نامی در کسب و کار (بازار،سیستم بانکی و ….)
– داشتن دفتر کار/کارگاه/کارخانه تحت مسئولیت مستقیم خود.
– داشتن توانایی تولید محصولاتی که دارای تقاضای مناسبی در بازار هستند(محصول بازار محور)
– داشتن قدرت و توان توسعه کسب و کار و مدیریت آن (براساس عملکرد گذشته)

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.