جوين رتبه اول چغندر قند در استان را به خود اختصاص داد

رئيس اداره جهاد کشاورزي جوين گفت: شهرستان جوين در توليد چغندر قند استان خراسان رضوي رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

1413369123

حسين محمد پناه امروز در مراسم آغاز تحويل چغندر قند توسط کارخانه قند جوين از کشاورزان، در گفتگو با خراسان و نسیم جوین  اظهار داشت: شهرستان جوين با داشتن 4 هزار هکتار سطح زير کشت چغندر قند رتبه نخست توليد اين محصول را در استان خراسان رضوي به خود اختصاص داده است.

وي با اشاره به آغاز فصل برداشت چغندر قند از مزارع اين شهرستان گفت: عمليات تحويل چغندر قند در کارخانه قند جوين از امروز آغاز شده است.

رئيس اداره جهاد کشاورزي جوين با بيان اينکه نرخ تضميني خريد چغندر قند در سال ۹3 از ۱60 تومان در هر کيلو به 240 تومان در هر کيلوگرم افزايش يافت، تصريح کرد:ميانگين برداشت چغندرقند در مزارع اين شهرستان45 تن در هکتار مي باشد به طوري که پيش بيني مي شود امسال 180 هزار تن چغندرقند از مزارع اين شهرستان برداشت شود.

محمد پناه خاطر نشان نمود: بررسي هاي انجام شده نشان داده است که انجام عمليات کاشت، داشت و برداشت مکانيزه و آبياري تحت فشار در برخي از اراضي ضمن کاهش هزينه کارگري و کاهش مصرف آب باعث افزايش ميزان برداشت وارتقاء بهروري اين محصول شده است به طوري که ميانگين برداشت را 50به تن در هکتار رسانده است.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.