استفاده از اراذل وجه مشترک کودتای 28 مرداد و فتنه88

امام جمعه جوين در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه کوتاي 28 مرداد سال 32 گفت: يکي از وجوه مشترک کودتاي 28 مرداد و نيز فتنه 88 توسط امريکا در ايران ، استفاده از اراذل و اوباش بود همانطور که در کودتا 28 مرداد بر عليه دولت مصدق از اراذل و اوباش در سطح تهران استفاده شد در فتنه 88 نيز با دادن پول ها فراوان به اراذل و اوباش در تهران اين نقشه امريکا تکرار شد.

حجت الاسلام محمد تقي دليري پور با اشاره به 26 مرداد و سالروز ورود اولين گروه از ازادگان به ميهن اسلامي نيز گفت: اگرچه با تحميل قطعنامه در پايان دفاع مقدس جام زهر را امام(ره) نوشيد و لي يکي از پيروزي هاي آن مقطع تاريخي ورود آزادگان به کشور بود که کام ملت ايران را شيرين کرد.
وي با اشاره به انعکاس سخنان اخير رياست جمهوري که در صدر رسانه ها قرار گرفت نيز اظهار داشت: به قول يکي از مراجع ديني اصرار بر اشتباه نيز اشتباه است . و رئيس جمهور محترم با اصرار نکردن بر گفته هاي خود و توضيح منظور خود به افکار عمومي از حاشيه پردازي ها جلوگيري کرد.

خطيب جوعه جوين افزود: بيان اينگونه سخنان از زبان شخصيت هاي بزرگ داراي سابقه بوده به طوري که حتي يکي از مراجع تقليد در گذشته نيز سخني ناصواب داشته و با عذر خواهي آن را اصلاح کرده است . و اصطلاحا برخي مواقع اينگونه سخنان ناخودآگاه بر زبان جاري مي شود

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.