کشت و صنعت جوین و«بخل» برخی رسانه های سبزوار

سردار گرمه ای مدیر عامل کشت و صنعت جوین در چند روز گذشته   در روز خبرنگار  و در هتل کاملیای سبزوار ( شما بخوانید هتل کشت و صنعت جوین) یک نشست خبری با اصحاب رسانه سبزواربرگزار کرده است!!!!!

گویا نامبرده هنوز به شهرستان شدن این منطقه زر خیز استان باور ندارند. و یا فکر کرده است که در جوین رسانه ای نیست.

گویا  «ناهار» برخی خبرنگاران سبزواری هم در هتل کاملیا نمک نداشته است  که بی انصافانه  اسمی از جوین برده نشده است!

کمی انصاف!

لااقل ادبیات خبری را رعایت کرده و قدری بر بخل و حسودی خود فائق آیید و پسوند کشت و صنعت را بگذارید تا مخاطب به خبر و گزارش شما  نخندد!!

لطفا گزارش زیر را بخوانید و بعد قضاوت کنید:

 

گزارش زیر از یک سایت معروف سبزوار است:

 

بهره برداری از تنها کارخانه اسید سیتریک خاورمیانه با دانش بومی تاپایان سال

مدیر عامل شرکت کشت وصنعت از بهره برداری کارخانه اسید سیتریک تا قبل از پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش بصیر سبزوار ،علی اکبر گرمه ای با بیان اینکه این کارخانه پیشرفت حدود ۱۰۰ درصدی داشته اظهار داشت: این کارخانه تنها کارخانه اسید سیتریک در کشور خواهد بود که تا قبل از پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی به مشکلات سد راه برای بهره برداری از کارخانه اشاره کرد وافزود: متاسفانه مسائلی مانند تحریم ها باعث شد تا بهره برداری از این کارخانه با تایر بیافتد.

 

وی این کارخانه را تنها کارخانه اسید سیتریک در خاورمیانه دانست وخاطر نشان کرد: تاکنون تکنولوژی استفاده وتولید اسید سیتریک در دست کشورهای اروپایی نظیر الملن واتریش بوده که در این مدت جوانان ودانشمندان داخلی این دانش را بومی کرده واز این تکنولوژی استفاده می کنند.
وی تولید اسید سیتریک را جزء صنایع مادر دانست وخاطر نشان کرد: استفاده از صنایع جانبی مانند تولید ۱۰۰ ها نوع دارو نمک های صنعتی از مزایا این کارخانه می باشد.

گرمه ای توان تغییر مواد اولیه را از ویژه گی های این صنعت دانست و بیان داشت: ر حال حاضر ماده اولیه برای تولید اسید سیتریک شکر سفید است که در اینده می توان از موادی مانند ذرت ومحصولات دارای دارای نشاسته استفاده کرد.

 

 

وی ظرفیت نهایی کارخانه را ۲۰ هزارتن عنوان کرد وبیان داشت : با توجه به نیاز ۱۴ هزار تن کشور میتوان بازار های منطقه را نیز تامین کرد. وی کیفیت اسید تولید شده را برابر با محصولات اروپایی بیان داشت : محصول قابلیت رقابت با نمونه های خارجی داراست

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

9 thoughts on “کشت و صنعت جوین و«بخل» برخی رسانه های سبزوار

 1. با سلام خدمت مردم عزیز و محترم شهرستان جوین/

  با تشکر و سپاس از تذکر بجای سایت خبری نسیم جوین به اطلاع می رساند که در خبر ذکر شده روزهای قبل این پایگاه خبری تعمدی از سوی خادمان شما در این رسانه در کار نبوده و اگر مکدر احوالات شما عزیزان شده ایم ، مراتب عذرخواهی و اصلاح این خبر را به اطلاع کلیه مردم ولایتمدار نگین سبز خراسان اعلام می کنیم.

  با آروزوی موفقیت برای تمام همکارانمان در جای جای جهان هستی/

  -مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی بصیر سبزوار

     11 نفر با این دیدگاه موافق هست

 2. با تشکر از تواضع  در اظهار حقیقت باید اشاره کنم که بر اساس درسی که در ایام جوانی با عنوان جامعه شناسی ارتباطات خواندیم رسانه ها می توانند  ضمن اینکه دروغ پردازی نکنند ولی در قالب کلمات و انتخاب نوع جملات پیام مورد نظر خود را به مخاطب القا نمایند: 

  مثلا خبرنگاری با حمله اسرائیل به فلسطین مخالف است  یک رویداد آن منطقه را که مثلا در اثر بمباران غزه  4 نفر شهید و 36 نفر مجروح شده اند اینگونه بیان می کند:
  روزگذشته در غزه  بر اثر بمباران مناطق مسکونی بیش از40 نفر شهید و مجروح شدند( تاثیر روانی بالا)

  و خبرنگاری که نمی خواهد جنایت صهیونیست ها را پر رنگ جلوه کند  همان خبر را اینگونه می نویسد:
  روز گذشته در حمله به غزه 36 نفر زخمی و فقط 4 نفر کشته شدند

  و پرواضح است که هر دو خبر راست است و لی بر اساس نیت و هدف خبرنگار تاثیر متفاوتی در جامعه می گذارد

  واگر بنده جوینی و ( سهامدار آن شرکت)  توفیق شرکت در آن نشست خبری کشت و صنعت جوین در هتل خودمان ( کشت و صنعت جوین) را داشتم خبر را بسیار متفاوت تر از این خبر می نوشتم

     10 نفر با این دیدگاه موافق هست

 3. ما تعداد 35 هزار ایثارگر و رزمنده 3 استان خراسان رضوی و شمالی و جنوبی در این کشت و صنعت سهام داریم و مالک این هتل هستیم  و از جمله خود مدیر سایت نسیم جوین

  و معرفی نکردن این هتل  با عناوین درست خود،  جفا در حق سهامداران است

     9 نفر با این دیدگاه موافق هست

 4. با سلام و احترام – تمام مردم شهرستان سبزوار بزرگ ، مردم یک دیار هستند. اگر سبزوار بزرگ بر اثر تقسیمات کشوری در حال حاضر به 5 شهرستان تقسیم شده است، همچنان مردم آن ، مردم یک دیار هستند و مسئولین و مخصوصاً اهالی و معتمدین آن بخصوص در شهرستان جوین باید حساسیتهای بین شهرستانی را کنار گذاشته و تمامی مردم و مسئولین در اندیشه پیشرفت و ارتقاء این شهرستان به استان باشند. تا بیش از پیش شاهد پیشرفت این منطقه باشیم. ان شاالله

     5 نفر با این دیدگاه موافق هست

 5. اولا به اقای شمس ابادی میگویم چیزی که عوض داره گله نداره وقتی مرتضی شمس ابادی در سایت هایش که خود میدانید از بخل هر جا نام جغتای بوده به سبزوار و جوین مبدل کرده سبزواریها هم از ایشان یاد گرفته اند مثلا ایشان نوشته اند در سال 68 بخش جغتای از جوین جدا شد! در حالیکه قضییه عکسه یا یا در سایت جدیدشان فرموده اند جوین در جنوب به رشته کوه سبزوارمتصل است در حالیکه همه میدانند نام این رشته کوه جغتای هست نه سبزوار و دهها مثال دیگر

  لذا استاد تحریف، همشهری شما هستند لذا رطب خورده منع رطب نکنید

  در ضمن اقای سبزواری، لازمه باستحضار جنابعالی و سایر طلبکاران برسانم تا سال 1337 بخش جغتای که بعدا بخش جوین ار ان تولد یافت جزء توابع بجنورد بودند نه سبزوار
  لذا بمدت 50 سال مثل هنک کنگ در خدمت استعمار سبزوار بوده اند !

  واز نظر فرهنگی اجتماعی هیچ سنخیتی با سبزوار ندارد یا بقول داورزنی ها (سال 86 که اعلام شد با ادغام داورزن در جغتای شهرستان جغتای تشکیل میشود داورزنی ها به مقامات نامه نوشتند که انها (جغتایی ها) ترکند! زبان ما را نمیفهمند و ما در ادارات بمشکل برخورد میکنیم !!!!

  ما را با انان ادغام نکنید.

  منبع : روزنامه همبستگی صفحه ایران زمین مرداد86 .

  وقتی فرهنگ و شعور دانایان سبزوار که شریعتی ها پرورش داده اند چنین باشد مابقی داستان خود خوان قصه را )شما زبان ترکان را نمیفهمیدیا برعکس !چگونه میخواهید استان واحد تشکیل دهید ؟!

     2 نفر با این دیدگاه موافق هست

 6. با سلام از اظهار نظرهای مندرج می توان برداشت های متفاوتی نمود ولی انچه که مشخص است اولا جماعت سبزواری انچنان تنگ نظرانه به مسائل پیرامون خود می نگرند که گویا اصل خلقت بر پایه انان بنا شده دوم علاوه بر اینکه زبان و فرهنگ شهرهای اطراف را نمی فهمند بلکه خودشان را هم گاهی سخت و نا ثواب می فهمند سوم اگر انان فرهنگ و زبان ترکی را نمی توانند بفهمند ولی ما انان را خوب فهمیده ایم چهارم مجاورت در کنار سبزواری جماعت انسان را به وجود نعمتهای الهی در سرزمین و فرهنگش اگاه میکند

     7 نفر با این دیدگاه موافق هست

 7. آفرین انقدر بدم میاد از این سبزواریا………….
  بدون استثناء!!!!!!!!
  امیدوارم هیچوقت این سبزوار استان نشه که اگه بشه خیلی خیلی بیشتر از امروز باید شاهد بی عدالتی ها باشیم. البته این رو هم باید گفت که هیچکش از مزایای بسیاری که در صورت استان شدن به دست میاد بی خبر نیست ولی تجربه چندین ساله نشون داده که اگر امکانات در دست سبزواری ها باشه و آن ها در راس برای جوین و جغتای چیزی عاید نخواهد شد.

     9 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.