وقایع غزه، غرب و سازمان های بین المللی را بی آبرو ساخت

امام جمعه جوین در خطبه های این هفته نماز جمعه جوین با تبریک پیروزی های مقاومت 30 روزه مردم در نوار غزه، پیرامون آثار این مقاوت بی سابقه و جانانه مردم غزه اظهار داشت: مقاومت فلسطین و نیز سوریه و عراق و ایران، غرب و سازمان های بین المللی را بی آبرو ساخت

حجت الاسلام محمد تقی دلیری پور با بیان اینکه شعار های عوام فریبانه بین المللی حقوق بشر و مبارزه با تروریسم و نیز شعار دموکراسی غرب در این جنگ 30 روزه رسوا شد، تصریح کرد:آنها در حالیکه می خواستند اسلام و شیعه را دین و مذهب خشن معرفی کنند، خشونت دنیای استکبار و وابستگانشان را در این جنگ اخیر غزه برای جهانیان ثابت کردند.

خطیب جمعه جوین، با بیان اینکه این مقاومت و پیروزی مردم در غزه، زمینه را برای شنیدن سخنان ایران در افکار عمومی دنیا را فراهم کرد، اظهار داشت: در این جنگ 30 روزه ثابت شد که گروه «داعش» و سایر گروه های تکفیری با اسرائیل «هم آخور» بوده و نمی توانند داعیه نماینده اسلام را سر دهند.
اهداف رژیم صهیونیستی از جنگ اخیر غزه

امام جمعه جوین در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه هدف این رژیم فقط حملات ایذایی نیست، گفت: اسرائیل در هر حمله نظامی خود یک هدفی را تعقیب می کند. و در حمله اخیر نیز قصد داشت تا مقاومت و حماس را به یک ملت و گروه بی سلاح و بی مشکل برای این رژیم تبدیل کرده و جمعیت 2 میلیونی غزه را از این منطقه اخراج و یا به کرانه باختری و یا به صحرای سینا که از قبل با عریستان و مصر توافق شده بود، براند ، ولی  موفق نشد.
وی با اشاره به اینکه اسرائیل نه تنها در حملات زمینی شکست خورد ، بلکه در حملات 22 روزه و 8 روزه نیز همین اهداف را داشت و موفق نشد.
خطیب جمعه جوین با تمسخر خواندن ادعای رژیم صهیونیستی در مورد اینکه هدف ما در این حمله تخریب تونل ها بود که انجام شد، اظهار داشت:آیا حمله به زیر ساخت های مردم غزه و کشتن 1800 تن از کودکان و زن و پیر و جوان و نیز 10 هزار مجروح فقط برای تخریب تونل ها بوده است؟
تخریب تونلها که یک کار دائمی است و نه یک کار مقطعی
وی با اشاره به اینکه علامت شکست در این جنگ برای اسرائیل بسیار واضح و روشن است، گفت: چرا این رژیم قبل از رسیدن به توافق، نیرو های خود را ترخیص و عقب نشینی خود را آغاز کرد؟ این نشان از آن دارد که این رژیم چقدر از نظر نیروهای نظامی و مردم خود در تحت فشار قرار دارد!

حجت الاسلام دلیری پوربا اشاره به اینکه اسرائیل غاصب تا کنون 497 سرباز و 113 افسر در جنگ های با غزه کشته داده است و 879 سرباز و 362 افسر زخمی و و 166 نفر خودکشی و نیز 311 سرباز برای فراراز جنگ خود زنی کرده اند، گفت:در این شرایط گذرگاه رفح بر روی ملت فلسطین بسته بود و در حالیکه فرودگاه های مصر برای فرار مردم صهیونیست باز بود و این ها( یهودی ها) گروه گروه فرار می کردند .
وی با اشاره به فرار یهودیان از منطقه و نیز تظاهرات آنها برای توقف جنگ گفت: وزیر محیط زیست این رژیم اعلام کرد که خالی بودن شهرک های صهیونیست نشین دلیلی برای شکست اسرائیل و پیروزی حماس است.
دلیری پور با بیان اینکه حتی یک مورد از مردم غزه اظهار خستگی از چنگ و تقاضای توقف آن را نداشته اند، اظهار داشت:مردم غزه بر خلاف اشغالگران در مقابل خرابی منازل مسکونی خود و شهید شدن عزیزان خود در جبهه مقاومت استقبال کرده و سجده شکر بجای می اوردند
هزینه ها و آثار این جنگ برای اسرائیل

 

خطیب جمعه جوین با اشاره به هزینه 9/2 میلیارد دلاری این جنگ برای رزیم صهیونیستی گفت:در این جنگ علاوه بر تحمیل هزینه هنگفت به اسرائیل غاصب ، امنیت روانی آنها نیز از بین رفت و هم اکنون براحتی می توان شکست و ذلت و مصیبت را در چهره مسوولان رژیم غاصب مشاهده کرد.

خطیب جمعه جوین با اشاره به دست برتر مقاومت در مذاکرات پیش رو و اصرار بر همه خواسته های مقاومت بیان داشت: اینها نه تنها نتوانستند اداره غزه را به دست محمود عباس و خط سازش بدهند بلکه با مسلح شدن این منطقه در آینده نزدیک تکلیف رهبران وابسته و سازشکار را هم مردم فلسطین مشخص خواهند کرد و ملت یک پارچه فلسطین را تشکیل خواهند داد.
وی با بیان اینکه اینها می خواستند غزه را یهودی کنند و در همین رابطه یکی از نمایندگان مجاس اسرائیل در روزنامه «اشپیگل»گفته بود که اگرچه ما نمی توانیم 300 میلیون عرب را بکشیم! ولی می توانیم 2 میلیون نفر غزه را به قتل برسانیم!

وی با اشاره به فشار افکار عمومی علیه این رزیم کودک کش و قاتل بیان داشت: سخنگوی سازمان ملل «بانکیمون» حتی قادر نیست به سولات روشن خبرنگاران پاسخ دهد! و این در حالی است که تا کنون 2 بار سازمان ملل به دروغ حماس را محکوم کرده است. وماجرا از این قرار بود که 3 نفر از سربازان این رژیم در تصادف کشته می شوند و آنها را در سردخانه نگهداری می کنند تا در وقت لازم اعلام کنند که حماس سربازان ما را ربوده است تا بهانه شروع جنگ را داشته باشند!
و بار دوم نیز به دروغ گفتند که حماس آتش بس را نقض کرده و سرباز ما را ربوده است در حالیکه بعدا معلوم شد که این سرباز در جنگ کشته شده است!
امام جمعه جوین در پایان با تقدیر از این مقاومت مردم غزه به مقایسه دفاع ملت ایران در برابر تجاوز رژیم بعثی عراق با ضعف رژیم صهیونیستی در مقابل مقاومت  پرداخت و گفت:ما ملت ایران 8 سال در مقابل عراقی که تمام دنیا در پشت سرش صف ایستاده بودند مقاومت کرده و پیروز شدیم ولی این رزیم غاصب حتی نتوانست 22 روز و یا 30 روز و 33 روز در مقابل مقاومت مردم غزه و حماس مقاومت کند در حالیکه پول عرب ها و حمایت آشکار آنها و حمایت غرب و آمریکا و با همه تسلیحات اهدایی آنها را داشت

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.