80 درصد برق جوین در بخش کشاورزی مصرف می شود

مدیر اداره برق شهرستان جوین گفت: ۸۰ درصد انرژی برق در جوین در بخش کشاورزی استفاده و مصرف می شود!
مهندس اسلامی در ایام ماه مبارک رمضان که مصادف با اوج مصرف برق توسط مشترکین در این فصل از سال است، با حضور در مساجد و تکایای این شهرستان، شهروندان را تشویق به استفاده درست و بهینه از نعمت برق می کند.

مدیر برق جوین در خصوص تنوع مصرف برق در شهرستان افزود حدود ۸۰ درصد انرژی برق در شهرستان جوین در بخش کشاورزی مصرف می شود که این نشان مید هد ظرفیت مناسبی در بخش کشاورزی جهت کاهش مصرف برق وجود دارد . اصلاح روش های آبیاری ، استفاده ازالکتروموتورهای شناور و استاندارد با راندمان بالا تاثیر بسیاری در افزایش سطح زیر کشت به ازای یک مصرف برابر خواهد داشت .
وی شب گذشته در مسجد امام رضا (ع) شهر نقاب با بیان راه های درست مصرف کردن برق و در جهت تشویق شهروندان به صرفه جویی از این نعمت ، گفت: اولین راه بهینه مصرف کردن برق دقت در انتخاب و خرید لوازم برقی و الکترونیکی است , و برچسب انرژی و رده مصرف انرژی هر دستگاه به مصرف کننده اطمینان می دهد که در زمان استفاده چقدر از این انرژی پاک بهینه استفاده می شود .
مهندس اسلامی افزود:  مدیریت مصرف برق به معنی استفاده نکردن از برق نیست ، بلکه هدف ما استفاده درست از این نعمت خدادادی است .

عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف نظیر لامپ های رشته ای، اتو، لباسشویی، …. بصورت همزمان یا عدم استفاده از این دستگاه ها در زمان اوج مصرف از دیگر راه های مصرف بهینه انرژی برق می باشد .  وی با بیان اینکه امروز به استناد آمار موجود سرانه مصرف انرژی برق در خانوار ایرانی ۲۹۰۰ کیلووات ساعت است در حالیکه  سرانه جهانی ۹۰۰ کیلووات ساعت می باشد .

اسلامی اظهار داشت: ما امروز اگر در خانه و خانواده خود که معتقد به آموزه های ناب اسلام می باشیم مصادیق اسراف را جستجو کنیم شاید بتوانیم موارد متعددی را بیابیم که با رفع آنها کمک به اقتصاد خانواده خود نماییم .

وی افزود: تعالیم اسلام بسیار مترقی است و نباید دیگران که اعتقادی به اسلام ندارند در عمل به تعالیم آن از ما پیشی بگیرند . مدیر اداره برق شهرستان جوین ضمن انتقاد از رواج پدیده مصرف زدگی و استفاده از کولر های گازی در سطح شهرستان افزود: این شهرستان در منطقه با آب و هوای خشک قرار گرفته و استفاده از کولر گازی که بیش از ۴ برابر کولر آبی مصرف برق دارد در این شهرستان ضرورت ندارد و باعث تحمیل هزینه های بسیار به اقتصاد خانواده ها می گردد و این در حالی است که متاسفانه اکثر کولر های موجود در بازار از انواع غیر استاندارد، کم بازده و پرمصرف بوده و با شگرد های تبلیغاتی به خریدار القا می گردد که مصرف انرژی کمی دارند.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.