حیوان گزیدگی در جوین 5 برابر متوسط کشوری است

رئیس شبکه بهداشت و درمان جوین امروز در جلسه و کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان جوین گفت: حیوان گزیدگی در جوین 5 برابر متوسط کشوری است.

دکتر قزلقارشی با اشاره به اینکه 50 درصد هزینه اتلاف سگ های ولگرد در روستا ها  را شبکه بهداشت و درمان جوین  پرداخت می کند، افزود: باید بخشداران و دهیاران و شهردار مرکز شهرستان در مورد قلاده گذاری  و انجام واکسیناسیون سگ های گله با دامپزشکی شهرستان همکاری کنند.

کارشناس شبکه دامپزشکی جوین نیز در مورد علت افزایش سگ گزیدگی در این شهرستان گفت: دامداری در شهرستان جوین برخلاف شهرستان های مجاور در خشکسالی های اخیر نه تنها کاهش نیافته بلکه به میزان قابل توجهی افزایش هم داشته است.

ترخاصی با اشاره به افزایش دام سبک از 95 هزار به 140 هزار در سال های اخیر در این شهرستان افزود: فقط در سال جاری 526 سگ گله در این شهرستان قلاده گزاری شده است .

در خور اشاره است که در چندين جلسه و کارگروه سلامت شهرستان جوين در ماه هاي اخير موضوع سگ هاي ولگرد بحث و گفتگو شده است ولي بر اساس اظهارات شهردار و ساير اعضاي اين کارگروه تا کنون اتلاف سگ هاي ولگرد در شهر نقاب و شهرستان جوين موفق نبوده است

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.