انتقاد از مسابقات ورزشی «شهریه ای» در جوین

گلایه نمایندگان 24 تیم  فوتبال و فوتسال از روستا های مختلف شهرستان جوین در مورد دریافت شهریه از تیم ها به صورت اجاره سالن ورزشی و یا پرداخت وجه تامین حفاظتی سالن در هنگام مسابقات به نیروی انتظامی و یا وجه آب و برق و گاز این سالن های اجاره ای از عمده موارد مشکلات ورزشی این شهرستان است . شهرستانی  که هیئت فوتبال آن فاقد حتی یک زمین چمن ورزشی است!

5 سالن ورزشی سرپوشیده مربوط به ادارات و سازمان ها و نهاد های انقلاب اسلامی این شهرستان است که با دریافت وجه با عنوان شهریه در اختیار تیم های  مختلف شهرستان  قرار می گیرد!

شب گذشته با ورود خبرنگار خراسان به محل برگزاری مسابقات فوتسال جام رمضان در محل سالن ورزشی هلال احمر جوین این شهرستان ، عده ای از جوانان و اعضای تیم های فوتبال و فوتسال این شهرستان گویا که با یک مسوول ورزشی شهرستان روبرو شده اند و با داد و فریاد و با این سوال که چرا کسی به داد ما نمی رسد ؟ به بخشی از مشکلات ورزشی این شهرستان اشاره کردند. دریافت بیش از 15 میلیون ریال از بازیکنان و تیم های مختلف شهرستان برای اجاره و شهریه سالن ورزشی هلال احمر و طلب مبلغ 15 میلیون ریال دیگر از این تیم ها برای  برقراری حفاظت بازی ها در ایام  ماه مبارک رمضان  و نیز بی خبری رئیس تربیت بدنی شهرستان از امور ورزشی جوانان و بی توجهی وی به این دسته از مسابقات شهرستانی و نیز رها کردن تنها سالن ورزشی شهرستان به بهانه نداشتن اعتبار کف پوش و سایر تعمیرات جزئی  و نگاه یک طرفه مسوولان به یک رشته ورزشی و آن هم  فقط به کشتی باچوخه  روستایی از جمله گلایه های این جوانان بود

«رحمتی نسب» یکی از جوانان عضو تیم روستای کروژده جوین  در گفتگو با  خراسان گفت: متولی این مسابقات یعنی هیئت فوتبال جوین میدان بازی و یا چمن بازی از خودش ندارد !

وی افزود:   از اعضای  18 نفره این هیئت فوتبال  فقط 4 الی 5 نفر به طور پیوسته در انجام امورات ورزشی فعال هستند و از بقیه خبری نیست!  و براساس اظهارات بازی کنان اعضای هیئت فوتبال شهرستان به همین دلیل شهریه ای بودن بازی ها و کمبود امکانات ورزشی  از مواجهه و حضور در این گونه مسابقات و امور ورزشی شرم دارند وحاضر به حضور نیستند!

 

28 تیم بدون ميدان چمن فوتبال

دبير هيئت فوتبال جوين نيز با اشاره به اين که حتي يک ميدان چمن فوتبال در اين شهرستان وجود ندارد، به خبرنگار ما گفت: هر ساله براي برگزاري مسابقات فوتبال در اين شهرستان با پرداخت هزينه هاي بالا، به صورت خودياري از سوي تيم هاي اين شهرستان، زمين چمن مربوط به هلال احمر جوين به صورت محدود در اختيار اين تيم ها قرار مي گيرد. «اميراحمدي» افزود: هيئت فوتبال استان هيچ گونه کمکي به لحاظ مالي يا تجهيزات ورزشي، به 28 تيم فوتبال اين شهرستان نمي کند.

وی افزود:  تنها سالن ورزشي اين شهرستان از هرگونه امکانات جانبي و لوازم ورزشي محروم است و نه تنها اين سالن جواب گوي ورزشکاران نيست، بلکه به دليل مشکلات کفپوش اين سالن و نبود سکوي تماشاگران و امکانات سرمايشي و گرمايشي کافي، امکان استفاده تماشاگران در آن وجود ندارد.

دبیر کمیته انضباطی فوتبال جوین نیزبا اشاره به استقبال جوانان در بيش از28  تيم فوتبال اين شهرستان افزود: براي برگزاري مسابقات در جام هاي مختلف به ويژه جام رمضان، محدوديت ميدان و چمن بازي داريم. قاسم نعیمی پور خاطرنشان کرد: تنها ميدان و چمن فوتبال اين شهرستان که مربوط به جمعيت هلال احمر شهرستان است به صورت اجاره اي از آن استفاده مي شود و تهيه هزينه اجاره بهاي اين زمين ورزشي از اعضاي اين تيم ها، ظاهر خوشايندي ندارد. ما از مسئولان انتظار داريم که حداقل هزينه اجاره تنها ميدان و چمن فوتبال اين شهرستان را تقبل کنند.

مرتضی نقابی  یکی دیگر از حاضران در مسابقه جام رمضان با انتقاد از هزینه یکجانبه اعتبارات تربیت بدنی در ایام عید نوروز و آنهم فقط به گود های کشتی روستایی، گفت: تیم های حاضر در این جام و دیگر مسابقات شهرستان در هر دوره بیش از 2 میلیون و 500هزار ریال شهریه می دهیم تا مجوز حضور در رقابت ها را داشته باشیم !

وي گفت: اگر اعتبارات اختصاصي در بخش كارگري و كارمندي با حساب و كتاب در سرفصل‌هاي خود هزينه شود، پاسخگوي امر ورزش شهرستان خواهد شد.

   تنها سالن ورزشی تربیت بدنی جوین سه دهه در انتظار تکمیل شدن!

 

يكي از پيشكسوتان عرصه ورزشي كه عمري را در راه ايجاد و ساخت و احداث باشگاه ناقص محله سردارآباد سپري كرده است، گفت: يكي از بزرگ‌ترين آرزوي ما و جوانان تكميل سالن ورزشي است كه پس از سه دهه كه از آغاز احداث آن مي‌گذرد، هنوز نيمه تمام و فاقد سكوي تماشاگر است. جان‌محمد سردارآبادي خاطرنشان كرد: در اين سالن بعضي مواقع كشتي مي‌گيرند، يك زماني نسبت به جمع‌آوري تشك‌هاي كشتي اقدام مي‌كنند و بساط دروازه فوتسال را علم مي‌كنند و زماني ديگر تورهاي واليبال را سرپا مي‌كنند تا همه رشته‌هاي ورزشي از اين سالن هزار منظوره بهره‌مند شوند. و هم اکنون نیز از این سالن هیچ استفاده ای نمی شود

رضا شمس آبادی و صادق نقابی دو تن  دیگراز بازیکنان یکی از تیم های حاضر در این سالن  نیز  با  بیان اینکه  تقويت ورزش در هر جامعه‌اي موجب كاهش جرائم و ايجاد روحيه نشاط در جوانان مي‌شود، به خبر نگار ما گفتند:

مشکل ورزش جوین این است که متولی ندارد. وی در توضیح این مطلب افزود: در این چند سال که در مناسبت ها و فصل های مختلف مسابقات و جام های مختلف برگزار می شود ما بازیکن ها تاکنون رئیس تربیت بدنی و یا همان ریاست ورزش و جوانان را ندیده ایم!

 

 

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.