مشکل اینترنت و یک دهه انتظاربرای تلفن ثابت در جوین

تکرار گزارشات و انتقادات از ضعف و کاستی و مشکلات حوزه ارتباطات و تلفن ثابت و اینترنت جوین در رسانه ها ی استان مثل آن حکایت ، دارویی شده است که زیاده روی در مصرف و تکرار آن موجب بی خاصیتی دارو می شود و این گزارش های تکراری ما هم گویا به سرنوشت همان تکرار دارو گرفتار شده است.

پس از گذشت ماه ها انتظار، بالاخره در روزهای اخیر مدیر عامل شرکت مخابرات استان به میان مردم و مسوولان آمد تا از نزدیک این مشکلات بیش از یک دهه تلفن ثابت و…را بررسی و مرتفع نماید.

رسم ادب و مهمان نوازی ایجاب می کرد که در مواجهه با مدیرکل مخابرات به چند مورد خدمات و نقاط قوت مخابرات این شهرستان اشاره می کردیم و یا به شکل نقل و قول از طرف مردم اظهار تشکری می شد و سپس کاستی ها و انتقادات به سمع و نظر مدیر کل می رسید ولی اینگونه نشد . چون در گشت و گذار خبرنگار خراسان در داخل شهر و شهرستان و در گفتگو با مردم و شهروندان حتی یک نفر پیدا نشد که یک مورد تقدیر و تشکری و رضایتی از مخابرات داشته باشد و این حکایت هم مرا به یاد آن نقل و قولی از یک قبیله در آفریقا انداخت که همه مردم آن قبیله بدن خویش را می خاراندند و دو سه نفری هم که در آن قبیله بدن خود را نمی خاراندند به آنها می گفتند، مرض« نخاراندن» دارند!

در این شهرستان هم اگر دو سه نفری احیانا پیدا شوند که از مخابرات این شهرستان راضی باشند، مثل همان مرض« نخاراندن» آن قبیله آفریقایی است!

و مردم باورشان نمی شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش جوین در گفتگو با خراسان با اشاره به اینکه در دهکده جهانی که صنعت ارتباطات ایجاد کرده است ، آموزش و پرورش این شهرستان خیلی از مزایای آن بهره مند نمی شود، گفت: من در سال های گذشته که مسوولیتی هم نداشتم از نعمت تلفن ثابت و اینترنت بهره داشتم و الآن که مدیریت یک سازمان پیچیده تربیتی و آموزشی را بر عهده دارم ، در منزل خودم که در چند قدمی مخابرات است اینترنت ندارم!

علی رضا کیامنش با بیان اینکه در بسیاری از امور ازجمله ثبت نام دانش آموزان و کنکور و یا ثبت اطلاعات تحصیلی و غیره و نیز ارسال آن به استان و…. به دلیل ضعیف بودن شبکه اینترنت این شهرستان مشکل داریم افزود: اگر اینترنت در این شهرستان مشکل نداشته باشد ما در بسیاری از مدارس سطح شهرستان می توانیم از سیستم هوشمند و الکترونیکی آموزشی استفاده کنیم

بیشترین فراوانی مراجعه مردم به دفتر شورای شهر، مشکلات مربوط به تلفن و اینترنت در جوین است

رئیس شورای شهر نقاب نیز با اشاره به اینکه بیشترین موضوع و مشکلی که شهروندان در مراجعه به شورای شهر عنوان می کنند ، موضوع تقاضای تلفن ثابت و نیز مشکلات حوزه مخابرات مخصوصا اینترنت است ، گفت: در اثر بالا رفتن سطح انتظارات مردم و شهروندان جوین شبکه ارتباطی و زیر ساخت های آن توسعه پیدا نکرده و در برخی از مناطق حتی از 15 سال پیش هیچ طرح توسعه ای اجرا نشده است!

«محمو د ملایجردی» با بیان اینکه در مرکز شهرستان و در روستا های این شهرستان مکالمه و ارتباط تلفنی نیست که در آن اخلال و قطع و وصلی صورت نگیرد، افزود:خطوط تلفن «پی سی ام» این شهرستان غالبا داری مشکل بوده و با کمترین بارش نزولات آسمانی قطع می شود و ضمن اینکه بیشتر شهروندان برای بهره بردن از اینترنت به دنبال تلفن ثابت هستند و در حالیکه این تلفن ثابت هم بیش از ده سال است که در اغلب نقاط شهر نقاب قابل واگذاری نیست ومردم همچنان در نوبت و انتظار 10 ساله تلفن ثابت هستند!
ساختمان سیار و نامناسب و پیش ساخته در ملک و زمین چند میلیاردی مخابرات

«پیرمحمد نقابی» یکی از اصحاب رسانه در این شهرستان نیز با بیان اینکه ارزش ملک محل اداری شرکت مخابرات این شهرستان بیش از 40 میلیارد ریال است ، گفت: در این ملک و زمین با ارزشی که شورای اسلامی در گذشته به مخابرات واگذار کرده است ، مدیران مخابرات شهرستان سبزوار زحمت ساخت یک ساختمان اداری را برای این شهرستان به خود نداده اند و به یک ساختمان پیش ساخته و بی ارزش بسنده کرده اند!DSC04506

پیرمحمد نقابی افزود: بیش از 7 سال از ارتقاء جوین به شهرستان می گذرد ولی همچنان مخابرات شهرستان به سبزوار وابسته است و تا زمانی که وابسته باشد وضع بهتر از این نخواهد شد
اخلال مکرر در سرویس adsl شهرستان و جوابگو نبودن مخابرات جوین
جمعی از مشترکین ADSL شهرستان جوین نیز در گفتگو با خراسان اظهار داشتند: اخلال مکرر در سرویس adsl شهرستان و جوابگو نبودن مخابرات جوین امان مشترکین را بریده است.
علی سردارآبادی یکی از این مراجعه کنندگان گفت: هر از چند گاهی دچار قطعی سرویس ADSL شده و چندین روز متوالی باید به دنبال برطرف کردن نقص آن باشیم .

وی گفت: هر وقت هم برای رفع این مشکل به مخابرات مراجعه می کنیم ما را به امور پشتیبانی مشهد و سبزوار ارجاع می دهند!

این مشترک ADSL شهرستان جوین افزود: غالب پرسنل اداره مخابرات نه تنها تخصص این گونه امور را ندارند بلکه اخلاق خوش هم بلد نیستندو غالب مواقع که مراجعه کرده ایم با ناراحتی و نارضایتی برگشته ایم.

جمعی از اهالی محله شمس اباد شهر نقاب نیز در گفتگو با خراسان شکوائیه ای خود از مخابرات را به خبرنگار ما دادند
مهدی شمس آبادی یکی از این شهروندان می گوید: حدود دو ماه است که تقاضای اشتراک خط تلفن کرده ام و اشتراک تلفن من شماره هم خورده است ولی بعد از گذشت یک دوره و حدود دو ماه هنوز خط تلفن و بوق تلفن ملک مورد نظر بنده وصل نشده است!
وی می گوید: شرکت مخابرات شهرستان جوین با این همه امکانات و پرسنل به قول خودشان از «رنجر کردن » یک خط تلفن ناتوان هستند!

یکی دیگر از این شاکیان مخابرات به خبرنگار ما می گوید: در مورد اشتراک اینترنت که اصلاً حرفش را نزن! با اینهمه امکانات و فن آوری و به قول خودشان ارتباطات از دادن یک اشتراک اینترنت به متقاضیان عاجز هستند ! و می گویند «پورت» نداریم !
این شهروندان معترض، از نماینده شهرستان خود در مجلس (سبحانی فر) که خود را در زمینه مخابرات و ارتباطات کارشناس می داند خواسته اند تا در مورد اینترنت اقدامات و پیگیریهای لازم را به عمل آورد
در خور ذکر است که در چند ماه اخیر این چندمین بار است که به طور کتبی شکوائیه از مخابرات جوین به رسانه ها و فرمانداری و غیره اعلام می شود
و در چند ماه گذشته نیز در شبکه استانی سیمای خراسان مدیر عامل شرکت مخابرات قول داد که به زودی در یک سفری به این شهرستان مشکل همیشگی مخابرات و نارضایتی مردم را بررسی و حل کند!

بیشتر نقاط شهری جوین فاقد تلفن ثابت است

 

فرماندار جوین نیز در این مورد به خراسان گفت: پس از ارتقاء این منطقه به شهرستان ومستقل شدن اداره مخابرات ،در زیرساخت های تلفن ثابت شهر نقاب هیچ گونه تغییری ایجاد نشده و بیشتر نقاط شهری نقاب فاقد تلفن ثابت است.

ابراهیم جدی کار در هفته اخیر در جلسه ای که با حضور مدیر عامل شرکت مخابرات استان خراسان رضوی و به منظور بررسی مشکلات مخابرات شهرستان جوین در محل فرمانداری جوین برگزار شده بود اظهار داشت: هرچند در حوزه مخابرات خدمات ارزشمندی ارائه شده است،ولی خدمات عرضه شده در شهرستان جوین کم تراز شهرستان های هم طراز است .

وی افزود: مدیریت مخابرات استان باید با تدبیر نسبت به هم سطح کردن وضعیت مخابرات شهرستان جوین نسبت به شهرستان های هم طراز اقدام کند.

جدی کار ادامه داد: وضعیت ساختمان اداری مخابرات جوین در شان شهرستان نیست و چهره نامناسبی را برای ارباب رجوع به نمایش می گذارد.

وی افزود:برای بهبود وضعیت مخابرات شهرستان اقداماتی از قبیل توسعه کابل تلفن ثابت، جمع آوری کابل های هوایی عبور داده شده از داخل منازل روستایی، تغییر در ساختار پیمانکاران سطح
شهرستان که از کارآمدی مناسبی برخوردار نیستند، رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه در قسمت هایی از سطح شهرستان، و از همه مهم تر استقلال واقعی مخابرات ضروری است

مدیر عامل شرکت مخابرات استان خراسان رضوی نیز در این مورد اظهار داشت: شرکت مخابرات به بخش خصوصی واگذار شده است و هیچ گونه کمک دولتی دریافت نمی کند و در مقابل انتظارات مردمی از ارائه خدمات نیز افزایش یافته است.

ملک جعفری افزود: بزودی و در روزهای آینده با خدماتی از قبیل یکسان سازی کدها و دیگر خدمات فنی پیشرفته مشکلات فعلی برطرف و رضایت مردمی را جلب خواهیم کرد

در خور ذکر است که اداره مخابرات جوین در ارزیابی که از سوی ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان و استان در فصل بهار انجام گرفت، در آخرین ردیف و ضعیف ترین نهاد خدماتی قرار گرفته بود

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.