مزاحمت سگها افزایش، اتلاف آنها کاهش یافته است

رئیس شبکه بهداشت و درمان جوین  امروز در گفتگو با نسیم جوین گفت: سال گذشته اتلاف سگ های ولگرد در روستاهای جوین با وجود مزاحمت های این حیوانات صفر درصد بوده است.

دکتر قزلقارشی تصریح کرد: یکی از بیماری های مهم منطقه ما بیماری سالک است که یک عامل مهم در انتقال این بیماری وجود سگ های ولگرد درسطح شهر است.

وی با تاکید بر بررسی مشکلات مربوط به وجود سگ‌های ولگرد،  در این شهرستان  به راهکارهای مختلف برای اتلاف و ساماندهی وضعیت بهداشتی شهری در این زمینه اشاره کرد و افزود: طبق دستورالعمل جدید، اتلاف سگ‌های ولگرد باید به شیوه جدید و توسط میر شکار انجام شود. رئیس شبکه بهداشت و درمان جوین با اشاره به اینکه سال گذشته 108 مورد سگ ولگرد در سطح شهر نقاب تلف شده است، افزود: متاسفانه درصد اتلاف سگ های ولگرد در سطح روستاهای شهرستان جوین صفر بوده است.

وی با اشاره به کنترل بیماری هاری و سایر بیماری‌های مشترک و قابل انتقال به انسان و تهدید سلامتی مردم توسط حیوانات ناقل به لزوم اتلاف سگ‌های ولگرد در شهرستان خوسف تاکید کرد. قزلقارشی درپایان خاطر نشان کرد: از مدیران ومردم شهرستان خواهشمندیم در اجرای این برنامه با شبکه بهداشت همکاری های لازم را داشته باشند.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.