فولاد سبزوار(جوین) با مشکلات زيربنايي مواجه است

مهندس رسوليان مديرکل امور اقتصادي استانداري روز گذشته در چهاردهمين جلسه ستاد پيگيري ويژه طرح هاي مهم استان با بیان اینکه فولاد سبزوار(جوین) با مشکلات زيربنايي مواجه است، گفت: اکنون ۳۹ پروژه فولادي با 64.5ميليون تن محصول در حال اجراست که يکي از آن ها فولاد سبزوار(جوین ) است که ۶۶درصد پيشرفت فيزيکي دارد.

وي تصريح کرد: پروژه مشکل مالي ندارد ولي با مشکلات زيربنايي تأمين آب، گاز، برق و خطوط ريلي مواجه است.

به گزارش خراسان مديرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي نيز در اين باره گفت: کارخانه فولاد سبزوار ۸۰۰هزار تن ظرفيت دارد و با راه اندازي آن ۸۷۱ شغل مستقيم ايجاد مي شود. وي افزود: سرمايه گذاري اوليه پروژه ۴۰۰ميلياردتومان محاسبه شده که شامل ۲۵ميليون يورو اعتبار ارزي و ۱۰۰ميلياردتومان اعتبار ريالي است که اکنون ۱۳۰ميلياردتومان ديگر بابت ايجاد زيربناي برق، آب، گاز و خطوط ريلي به هزينه پروژه اضافه شده است.

وي اضافه کرد: پروژه فولاد سبزوار اکنون از زمان بندي خود عقب است و درگير تأمين نيازهاي زيربنايي از قبيل آب، برق، گاز و خطوط ريلي است.

استاندار: براي تکميل نشدن پروژه هاي مهم استان هيچ توجيهي را نمي پذيرم

استاندار خراسان رضوي نیز  با بيان اين که تمام دستگاه هاي اجرايي استان بايد براي تکميل پروژه هاي مهم استان تلاش کنند، هشدار داد: در مورد تکميل نشدن پروژه ها، هيچ توجيهي را نمي پذيرم

.عليرضا رشيديان روز گذشته در چهاردهمين جلسه ستاد ويژه پيگيري طرح هاي مهم استان گفت: حق استان خراسان رضوي در اجراي طرح هاي ملي در استان بيشتر از اين ميزاني است که تاکنون انجام شده است.

به گزارش خراسان وي افزود: در حال حاضر اکثر پروژه هاي در حال انجام در استان از زمان بندي در نظر گرفته شده عقب است که به منظور رفع آن مي طلبد تلاش همه جانبه اي براي پيگيري حق استان از وزارتخانه ها انجام شود.

وي تصريح کرد: براي پيگيري حق استان و تکميل پروژه ها، بايد ميان استانداري خراسان رضوي، مجمع نمايندگان و مديران سازمان هاي مربوطه هماهنگي وجود داشته باشد.

رشيديان با اشاره به برگزاري جلساتي ميان نمايندگان استان و برخي وزيران در اين باره اظهار کرد: نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي، جلسات خوبي را براي پيگيري و تکميل طرح هاي مهم استان با برخي وزيران برگزار کرده اند که ديگر دستگاه ها نيز بايد اين پيگيري ها را انجام دهند.

وي با بيان اين که بايد راه هاي ديگري براي تامين امکانات زيربنايي طرح ها پيش بيني شود، افزود: در اين راه بايد از ظرفيت سرمايه گذاران استفاده شود که براي انجام اين کار، هماهنگي بين دستگاه ها بسيار مهم است.استاندار خراسان رضوي تصريح کرد: البته براي تامين منابع آبي مورد نياز پروژه ها، روي منابع آبي استان فشار نيايد. بهتر است از خارج از استان منابع آبي مورد نياز تامين شود.

در خور ذکر است که چندی پیش در جلسه شورای اداری این شهرستان فرماندار از مدیران ادارات مربوطه خواست تا به استعلام انشعابات آب و گاز و برق فولاد جوین  پاسخ مناسب دهند!

و بر اساس اظهارات ایشان فولاد را ساخته اند اما بعد از چند سال تازه در فکر زیر ساخت های ان هستند!

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.