تعلل7ساله پیمانکار موجب قطع «ارتباط دانشگاه با صنعت» در جوین شد

بلاتکلیفی 7 ساله عملیات ساختمان دانشگاه  پیام نور جوین ، و تعقیب و گریزدانشگاه  با پیمانکار ساختمان،  کاسه صبر موجر و یا همان کشت و صنعت جوین را لبریز کرد و در نیمه های سال تحصیلی ارتباط «دانشگاه با صنعت»شکر آب شد!

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان جوین روز گذشته در گفتگو بانسیـم جـویـن  گفت: مکان فعلی ساختمان دانشگاه پیام نور جوین متعلق به شرکت کشت و صنعت جوین است، و از آنجائیکه مدت و زمان قرارداد استیجاری محل فعلی دانشگاه  با کشت و صنعت جوین نیز به سر آمده است ،  با اصرار  مدیران شرکت کشت و صنعت جوین ناگزیر به تخلیه خوابگاه های دانشجویان دختر در بین سال تحصیلی شدیم!

دکتر عباس ابهری با اشاره به اینکه ۱۲۰۰ دانشجوی این دانشگاه در شرایط بسیار سختی از نظر مکان آموزشی و امکانات رفاهی و خدماتی بسر می برند، گفت: مدیران کشت و صنعت به تخلیه خوابگاه ها در بین سال تحصیلی رضایت نداده و اصرار بر تخلیه ساختمان امور اداری را نیز دارند

 مدیر امور اداری این دانشگاه نیز با بیان اینکه بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی فعال در ۲۶ رشته تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، گفت:این تعداد دانشجو از شهرستان های استان خراسان شمالی و رضوی و  از جمله از شهرهای جاجرم و گرمه و بجنورد و اسفراین و نیشابور و سبزوار و جغتای و  جوین و خوشاب هستند.

مهندس کریم آبادی افزود: ساختمان در حال ساخت این دانشگاه از سال ۱۳۸۷  در یک زمین ۲ هکتاری اهدایی خیرین محله کلاته شهر نقاب در مجاورت بیمارستان جوین شروع شده است.

وی افزود: این ساختمان در مساحت ۲۲۰۰ مترمربع  و در ۳ طبقه ساخته می شود و با پیشرفت فیزیکی  حدود ۹۰ درصدی این پروژه ، تلاش می کنیم که طبقه سوم این ساختمان را تا اول سال تحصیلی جدید آماده کنیم

تنی چند از دانشجویان دختر این دانشگاه که اظهار می دارند از شهرستان نیشابور هستند با گلایه از اینکه در نیمه های سال آواره شده و ناگزیر به تحمل مسافت زیاد خوابگاه جدیدبا فاصله 6 کیلومتری دانشگاه   هستند! می گویند: ما به خاطر امکانات خوابگاهی و رفاهی و آموزشی این دانشگاه که در دل کشت و صنعت جوین واقع شده است، این دانشگاه را انتخاب نمودیم و حال در شهر غریب و در نیمه را ه  تحصیل،  مانده ایم که آوارگی و سختی پیش بینی نشده را تحمل کنیم و یا چشم پوشی از ادامه تحصیل !

فرماندار جوین نیز در گفتگو با نسیم جوین با اشاره به اینکه مدیران کشت و صنعت جوین سابقه همکاری خوبی را با مدیران شهرستان دارند اظهار داشت: فرمانداری جوین و  در صورت لزوم شورای تامین با وساطت و میانجیگری مانع از تخلیه ساختمان های باقی مانده دانشگاه  در محل کشت و صنعت جوین تا زمان پایان سال تحصیلی خواهد شد

در تصویر زیر رئیس دانشگاه با فرماندار جوین در حال رایزنی در این مورد هستند

DSC03628

 

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.