ماموریت آموزش و پرورش در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها

رئیس آموش و پرورش جوین در اولین روز از سال جدید  در گفتگو با نسیم جوین گفت: آموزش و پرورش مامور توجیه مرحله دوم هدفمندی یارانه ها یرای خانواده ها است

علی رضا کیامنش تصریح کرد: برنامه ای تحت عنوان « اصلاح بازار انرژی و سیاست های حمایتی دولت» برای روسای آموزش و پرورش کشور ارسال شده است تا بر اساس آن دانش آموزان و خانواده ها با سیاست های دولت در زمینه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش آئینه تمام نمای جامعه است و می تواند در پیشبرد برنامه های دولت موثر باشد، افزود: جلساتی با شورای اداری آموزش و پرورش و معاونین و مدیران مدارس   این اداره تاکنون تشکیل داده تا با برنامه ریزی های مختلف در جامعه به مردم القاء نماییم که یارانه نقدی نگرفتن « یک ارزش است»

کیامنش گفت: بعد از تعطیلی نوروز در تاریخ های 18 و 19 فروردین نیز جلساتی با روسای انجمن های اولیاء مدارس و نیز روسای تشکل های دانش آموزی مدارس سطح شهرستان پیش بینی شده است تا اهداف دولت در اجرای برنامه دوم یارانه ها از طریق آموزش و پرورش در جامعه منعکس شود.

  •                                               فرم‌های خوداظهاری هدفمندی یارانه‌ها از ۲۰ فروردین‌ماه   ۹۳

 

فرم‌های خوداظهاری هدفمندی یارانه‌ها از ۲۰ فروردین‌ماه ۹۳ به مدت ۱۰ روز منتشر و از طریق سامانه اینترنتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

فرم‌های خوداظهاری مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها از بیستم فروردین‌ماه سال ۹۳ توزیع می‌شود و تا ۲۹ فروردین ۹۳ ادامه خواهد داشت.

براساس برنامه‌ریزی که دولت در این زمینه انجام داده قرار است به ترتیب سرپرستانی که رقم اول شماره ملی‌شان با عدد صفر شروع می‌شود از بیست فرودین ۹۳ به سامانه اینترنتی که متعاقبا اعلام خواهد شدف مراجعه و ثبت‌نام کنند و سپس به ترتیب کسانی که شماره‌های ملی‌‌شان از یک تا ۹ است براساس زمان‌بندی‌تا روز ۲۹ فروردین مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.

کسانی که در طول ۱۰ روز موفق به ثبت‌نام در فرم‌های خوداظهاری نشده‌اند، می‌توانند ۳۱ فرودین‌ماه با ورود به سامانه ثبت‌نام فرم‌های خوداظهاری اعلام شده اطلاعات خود را جهت دریافت هدفمندی یارانه‌ها در آن سامانه درج کنند.

پیشتر محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفته بود که فرم‌های خوداظهاری در طول ایام نوروز منتشر نخواهد شد و احتمال دارد در دهه سوم فروردین دولت اقدام به انتشار این فرم‌ها کند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور پیشتر درسفر استانی خود به استان هرمزگان با اشاره به کمبود منابع مالی دولت برای پرداخت یارانه ۴۵ هزار و پانصد تومانی گفته بود: یک مقدار باید کمربندها را سفت کنیم. توقعات را کم کنیم و به آینده نگاه کنیم. ما به هر مقوله‌ای که می‌خواهیم وارد شویم عده‌ای می‌گویند تو را به خدا وارد نشوید. مگر می‌شود اصلاح نکنیم. ما می‌توانیم با این وضع یارانه را به مردم بدهیم؟

رئیس‌جمهور تاکید کرده بود که وقتی فرم یارانه‌ها را به مردم می‌دهیم، مردم و آنهایی که نیاز ندارند می‌توانند فرم را پر نکنند و با یارانه خداحافظی کنند. حتی آنهایی که نیاز دارند می‌توانند بگویند که ما نمی‌خواهیم شما بروید محیط زیست، بهداشت و … را درست کنید. دولت موظف به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌هاست و امیدوارم آنهایی که نیاز به یارانه ندارند این فرم را پر نکنند.

همچنین لازم بذکر است کسانی که حقوق بیش از ۳ میلیون تومان داشته باشند و یارانه نقدی دریافت کنند طبق قانون جریمه خواهند شد و ۳ برابر تمام یارانه غیرمجازی که دریافت کرده اند را باید پرداخت کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.