با تاکید آیت ا… عالمی مستندسازی خاطرات دفاع مقدس رزمندگان جوین آغاز شد

آیت ا... عالمیآیت ا… عالمی(نوباغی) عضو مجلس خبرگان رهبری روز گذشته در گفتگو با دبیر تدوین آثار و خاطرات رزمندگان جوین در دفاع مقدس، گرد آوری و مستندسازی آثار و خاطرات رزمندگان جوین در دوران 8 ساله دفاع مقدس را بسیار ضروری دانست و گفت: باید با گفتگو با خانواده های شهدا و آزادگان و جانیازان و ایثارگران شهرستان جوین رشادت ها و تلاش ها  و ازخود گذشتگی های بی نظیر آن دوران را  برای نسل حاضر و آیندگان مستند سازی و گردآوری کرد.

فرمانده سپاه جوین نیز در مورد موزه و گنجینه دفاع مقدس شهرستان جوین گفت: علاوه بر تدوین کتاب خاطرات رزمندگان جوین در دفاع مقدس  در هفتم فروردین سال آینده پس از برگزاری یادواره شهدای روستای بیدخور با حضور حجت الاسلام دهنوی از گویندگان و علمای معروف کشوری گنجینه دفاع مقدس نیز در محل کتابخانه شهید حاج غلامحسن نقابی در محله شمس آباد افتتاح می شود.

در خور ذکر است که با مصاحبه با آیت ا… عالمی(نوباغی) رسما کار مستند سازی شروع شد و در ایام عید نوروز نیز با هماهنگی بنیاد  شهید و فرماندهی سپاه جوین با حضور اعضای کمیته تدوین آثار و مدیران شهرستان در خانواده های شهدا و  آزادگان و جانیازان و ایثارگران شهرستان جوین این مستند سازی خاطرات ادامه خواهد یافت.

در خور ذکر است که با پیشنهاد دبیر کمیته تدوین آثار رزمندگان جوین در دفاع مقدس مقدمه و اولین خاطره این مجموعه با خاطرات این عضو مجلس خبرگان رهبری شروع  می شود .

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی (آیت ا… عالمی(نوباغی) روحانی شجاعی است  که قبل از انقلاب در روشنگری مردم  و مخصوصا بیداری اهالی جوین نقش بسزایی داشت و در جنگ و دفاع مقدس نیز با سایر همسنگران جوینی خود از جمله جهاد گر شهید حاج غلامحسن نقابی که همه داشته هایش را وقف جهاد سازندگی وقت کرد و مدیر کل فقید راه آهن خراسان مرحوم حجتی خاطرات جالبی از آن دوران دارد که بخشی را برای نسیم جوین تعریف کرد و ادامه آن را کتبا ارسال می کند

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.