تقریبا 10 درصد مردم به نماز اهمیت می دهندو 4 درصد نیز به زکات!

امام جمعه جوین در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه  تقریبا 10 درصد مردم به نماز اهمیت می دهند، افزود: تحقیقات و قرائن نشان می دهد که فقط 4 درصد  از این ده درصد اهل نماز نیز اهل زکات هستند!

امام جمعه جوین در تایید نظر خود با اشاره به سبد جمعیتی اتوبوس ها و قطار ها در مسافرت، یاد آورشد: به غیر از قطار های مسافری که به سمت مشهد در حرکت هستند و تقریبا غالب مسافران آن زائر به حساب می آیند، در بقیه مسیر های ریلی اگر توجه کنید از حدود 1000 مسافر قطار کمتر از 100 نفر برای نماز پیاده نمی شوند!

حجت الاسلام محمد تقی دلیری پور با عنایت به اینکه  نماز بدون زکات نیز قبول نمی شود، تصریح کرد: اگر کشاورزان جوین بخشی از زکات خود را بپردازند نه تنها مصلی بزرگ شهرستان چوین ساخته می شود، بلکه بسیاری از کمبود های در عرصه اجتماع نیز قابل حل خواهد شد.

به گزارش نسیم جوین وی با تاکید بر احسان و نیکوکاری در جامعه و دستگیری از مستمندان در ایام عید نیز افزود: خداوند نوافل و مستحبات را قرار داده است و در صورتیکه نماز های واجب و یومیه فرد اشکال داشته باشد این نوافل و مستحبات جایگزین نماز های واجب شود

دلیری پور خاطر نشان کرد: همانطور که نماز های شب و سایر نماز های مستحبی و حتی سجده شکر جایگزین نماز های اشکال دار ما می شود، انجام نیکی و احسان نیز می تواند جایگزین واجبات اشکال دار مالی ما بشود.

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

12 thoughts on “تقریبا 10 درصد مردم به نماز اهمیت می دهندو 4 درصد نیز به زکات!

 1. حاج آقای شمس آبادی از زحماتتون سپاسگزارم
  البته اگر لطف بفرمایید و نظرات هر مطلب رو بعد از مدتی بدون نام به صاحب خبر بدهید تا اگر جوابی دارند بدهندخیلی عالی میشود.
  ================================
  با سلام و تشکر
  دست همیاری به سوی شما عزیزان دراز کرده و امید است که با کمک شما ها در این عرصه فرهنگی موثر باشیم
  سایت خبری نسیم را از خود بدانید و هر مطلبی و گزارشی را که برای مردم مفید می دانید ارسال فرمایید تا استفاده شود

     2 نفر با این دیدگاه موافق هست

 2. سلام
  بسيارممنون ومتشكريم ازحاج آقاي شمس آبادي ازاينكه بروزوباامانتداري اطلاع رساني مي كنند.به نظرحقيرهم بهتراست حداقل براي خبرهايي كه نظرات ودغدغه هازيادمي شودگوينده مطلب يامخاطب نظرات رادرجريان انتقادات ونظرات بگذاريدتااگرپاسخي دارندپاسخ دهند.ودركل دربخش نظرات دوستان به نتيجه اي برسندومطالب بي فايده ورهانباشد.ياحق

     2 نفر با این دیدگاه موافق هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.