فرماندارجوین:هیچ گونه خدماتی به ساخت و سازهای روستایی غیر مجاز داده نمی شود

فرماندار جوین در دومین جلسه ای  که روز گذشته با حضور دهیاران با موضوع ساخت وساز های روستایی،  در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: دهیاران امور مربوط به روستاها را با سرعت ودقت لازم سامان دهند.

ابراهیم جدی کار ادامه داد: اگر اراده و انسجام کافی برای حل مشکلات داشته باشیم ،هیچ مشکل لاینحلی باقی نمی ماند، البته برخی از مسائل مربوط به میزان بودجه و اعتبارات می شود که با همفکری برای این مشکلات هم می توان راه حلی پیداکرد.

فرماندار جوین بیان داشت: در موضوع ساخت وساز های غیر مجاز و خارج از طرح هادی باید قانونی برخورد شود، لذادهیاران موظفند ظرف یک هفته تعداد ساخت وساز های غیر مجاز وخارج از حریم را مشخص نموده وپرونده کمیسیون ماده 99 را برای آنها تشکیل دهند.

جدی کار تاکید کرد: از هم اکنون کلیه ساخت و ساز های غیرمجاز حق دریافت هیچگونه خدمات و امتیازی را ندارند.

وی افزود:بنیاد مسکن نیز موظف است هرچه سریع تر روستاهایی را که نیاز به تجدید نظر در طرح هادی دارند را اعلام نموده و جزء استثنائات به فرمانداری معرفی نماید.

فرماندار جوین تصریح کرد: دهیاران نیز تعداد واحد های غیرمجازی که قبل از ابلاغ طرح هادی مجوز ساخت دریافت نموده را مشخص و به فرمانداری اعلام نمایند.

وی اعلام داشت  : کلیه دستگاه های خدماتی شهرستان برای ارائه خدمات موظفند از بنیاد مسکن ودهیاری ها به صورت مشترک استعلام دریافت نمایند.

جدی کار در پایان در مورد وضعیت حریم محور روستای رحمت آباد به انداده واحصاء حریم خطوط آب ،برق  وگاز در حاشیه این محور بیان داشت: محدوده حریم قانونی جاده در داخل طرح هادی فاصله 22/5متر وخارج از آن فاصله  52/5 متر باید رعایت شود.

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.