اجرای خط ۲۰ اینچ گاز به جوین با کمک «فولاد جوین» میسر شد

SONY DSCبا حضور مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی و نمایندگان مردم جوین و جغتای و خوشاب و سبزوار و داورزن در مجلس شورای اسلامی و  فرماندار ، امام جمعه و جمعی از مسوولان محلی شهرستان  جوین و  اعضای شوراهای بخش عطاملک و مردم حکم آباد و روستا های مجاور کلنگ انتقال خط 20 اینچی گاز به جوین  ازخط 48 اینچ پارچین به مشهد، ساعت 2 بعد از ظهر در محل ورودی شهرستان جوین در تقاطع حکم آباد زده شد

به گزارش نسیم جوین در مراسم کلنگ زنی این پروژه، مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان اینکه این خط 20 اینچی از کیلومتر 48 سبزوار به سمت فولاد جوین منشعب می شود، اظهار داشت:  با اجرای این پروژه مسیر خط82 کیلومتری از مسیر سبزوار تا فولاد جوین تمامی روستا های جوین از نعمت گاز برخوردار می شوند.

مهندس معراجی با اشاره به اینکه از 51 روستای جوین 27 روستا و مرکز شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند، افزود: 24 روستای دیگر این شهرستان نیز پس از اجرای این خط 82 کیلومتری از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

 

گاز جوین

مدیرعامل شرکت گازخراسان رضوی با بیان اینکه 900 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این خط لوله از کیلومتر 48 سبزوار تا درب ورودی فولاد جوین پیش بینی شده است، تصریح کرد: اجرای این پروژه با مساعدت  و تفاهم نامه همکاری شرکت ملی فولاد برای لوله گذاری 48 کیلومتر این پروژه، میسر گردید.

وی با بیان اینکه در 25 اسفند ماه جاری پاکت مزایده این پروژه بزرگ استان باز می شود گفت: به شرطی این پاکت تعیین پیمانکار پروژه در 25 اسفند باز می شود

 

 

 

که امضاء نهایی شرکت فولاد در ذیل تفاهم نامه انجام شودDSC02967

مهندس معراجی  با بیان اینکه 48 کیلومتر از این مسیر لوله گذاری را  شرکت فولاد جوین عهده دار شده است گفت: تا پایان سال 93 اجرای  پروژه انتقال لوله گذاری این خط 20 اینچی به جوین انجام می گیرد…

 

  

 

 

سبحانی فر خواهان سرعت بخشیدن به اجرای این پروژه شد

نماینده مردم جوین و جغتای و خوشاب و سبزوار و داورزن در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به بر آورده شدن آرزوی 6 ساله مردم روستا های جوین و صنایع این شهرستان ، گفت:  به دلیل مهیا نبودن زیر ساخت های لازم برای گازرسانی، 6 سال مردم منتظر ماندند و پس از انجام این پروژه،  تمام روستا های شهرستان جوین و صنایع این شهرستان از نعمت گاز برخوردار می شوند.

سبحانی فر با در DSC02980خواست سرعت بخشیدن به انجام این پروژه افزود: از آنجائیکه بخش احیاء فولاد جوین نیز تا پایان سال 93 آماده بهره برداری می شود و از طرفی برای رفاه حال مردم،  این پروژه بزرگ که حداقل 2 سال زمان می برد قول انجام آن را در مدت یک سال از شرکت گاز گرفته ایم .

وی با اشاره به توافق اخیر سازمان ایمید. رو  و تهیه پیش نویس توافق واگذاری لوله مورد تعهد  توسط مجتمع فولاد کشور خاطر نشان کرد : لوله گذاری 48 کیلومتر این خط انتقال گاز توسط شرکت فولاد قطعی شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مشکل آب فولاد جوین نیز مرتفع شده است اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه ای که اخیرا  با راه آهن کشور انجام داده ایم تا یک سال آینده مسیر ریلی این کارخانه نیز آماده می شود

 

 

 

 

Author: مدیر مسئول نشریه نسیم جوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.